Народний аматорський колектив профспілок України

«Сузір’я»

Луцького Палацу учнівської молоді

(Керівник: Вишинська Світлана Валеріївна)

     З метою популяризації інструментальної музики, ознайомлення з музичною культурою українського народу та народів світу в 2009 році було створено ансамбль інструментальної музики педагогів «Сузір’я». Засновником і керівником колективу є Вишинська Світлана Валеріївна – творчий педагог з великим досвідом роботи, талановитий музикант, композитор та аранжувальник.

     Всі учасники колективу є також професійними та досвідченими музикантами, котрі об’єднані ідеєю популяризації класичної, естрадної  та української народної музики.

     Керівник колективу професійно підходить до вибору репертуару, постійно працює над новими творами, прагне до нових творчих вершин виконавської майстерності. У репертуарі ансамблю – класичні твори, музика українських та зарубіжних композиторів, обробки народних пісенних і танцювальних мелодій різних регіонів України, пісні на слова Т. Шевченка та Л. Українки, а також сучасні інструментальні композиції. Окреме місце в репертуарі колективу займають твори в аранжуванні керівника Світлани Вишинської.

     Солістами ансамблю є Людмила Пекарська (скрипка) таТарас Ольховий  (сопілка).

     Різноманітним є інструментарій колективу. Крім класичних скрипок, баяну та домри використовуються традиційні українські народні інструменти: кобза, сопілка та флейта Панна.

     Колектив виконує не тільки сольні музичні твори, а й здійснює музичний супровід  для дитячих вокальних та інструментальних ансамблів, солістів, хореографічних колективів, зокрема народного ансамблю танцю «Радість», з яким неодноразово брав участь у міжнародних фольклорних фестивалях.

     Завдяки високій виконавській майстерності ансамбль «Сузір’я» є бажаним гостем на різних творчих заходах та концертах. У 2012 році ансамбль став переможцем огляду-конкурсу художньої самодіяльності працівників освіти м. Луцька. У 2015 році колектив отримав призове місце в обласному конкурсі народно-інструментальної музики «Калинова сопілка», присвяченому 144-й річниці від дня народження Лесі Українки, який відбувся у м. Ковелі 22 лютого.

У 2016 році ансамблю педагогів “Сузір”я” було присвоєно почесне звання “Народний аматорський колектив профспілок України”.

24 жовтня 2020 року колектив брав участь та переміг у дистанційному Всеукраїнському фестивалі-конкурсі “Мелодія моєї мрії”.

Яскрава самобутність, своєрідність виконавського стилю, чистота інтонування, ансамблева злагодженість та віртуозність забезпечують колективу гідний успіх та визнання.

     Ансамбль має свій особливий стиль виконання, а головне – йому притаманне вміння щиро спілкуватися з глядачем мовою музики.

    Колектив вдячний Управлінню освіти та Луцькій міській раді, які всіляко підтримують нашу діяльність.