Школярі освітніх закладів Луцької громади взяли участь в XVIII конкурсно-пізнавальній інтелектуальній грі “Ми – волиняни!” на тему “Волинь від минулого до сьогодення”. Гра відбулася в Палаці учнівської молоді 13 і 14 листопада, до участі зголосилися 11 команд. Якими були конкурсні завдання, хто увійшов до складу журі, яким командам вдалося пройти у фінал й коли він відбудеться?

Традиційно гра відбулася у живому форматі в актовій залі Палацу учнівської молоді. Як зауважив голова журі – історик, заслужений працівник культури України Анатолій Силюк, цей патріотичний формат від методистки Любові Дідик став брендовим конкурсом ПУМу, відомим у місті, області. Щороку молодь бере активну участь в заході, демонструючи свої знання в історії рідного краю. Цьогоріч її головною організаторкою стала Катерина Яремчук, керівниця гуртка “Патріоти Волині”, разом з працівниками відділу організаційно-масової роботи під керівництвом Олександри Копитко.











Суддівство здійснювали члени журі в складі:
голова журі – Анатолій Силюк, історик, краєзнавець, заслужений працівник культури України, Почесний краєзнавець України;
Андрій Єрко, заступник директора з навчально-вихованої роботи Палацу учнівської молоді;
Анатолій Кравець, член Волинської організації Національної спілки краєзнавців України;
Олена Старикова, старша наукова співробітниця Художнього музею Луцька.
Кожен окремий конкурс супроводжували фахові коментарі членів журі, які високо оцінили активність, креативність і знання школярів.

За умовами конкурсу, команди підготували свої презентації, а також показали домашнє завдання “Виховання містом. Новітня історія міських вулиць”, конкретну тему якого визначили на попередньому жеребкуванні. У ньому юні краєзнавці представили результати дослідження по назві однієї з вулиць Луцька, які в рамках декомунізації були перейменовані в 2020-2022 роках. Команди також мали сфотографуватися всі разом на цій вулиці.
Друга частина конкурсу – ігри розуму – відбувалася на сцені Палацу, де всі команди відповідали на питання про життя і діяльність відомої української меценатки, перекладачки, етнографки, публіцистки, громадської діячки Олени Пчілки. В 2024 році в Україні вперше широко відзначили 175-річчя від дня її народження, а її ім’я тепер носить одна з луцьких вулиць.




За підсумками цього етапу, до фіналу конкурсу 22 листопада проходять такі команди:
1. “Знай наших”, ліцей №2
2. “Герої-добровольці”, ліцей №25
3. “Доньки Волинського краю”, ліцей №14
4. “Агенти впливу”, ліцей №4
5. “Спікери Волині”, ліцей №11
6. “Нащадки Любарта”, ліцей №22.
Захід прикрасили музичні, поетичні й вокальні виступи вихованців творчих колективів і гуртків Палацу: зразкового оркестру народних інструментів “Дивограй” (кер. С. Нікітін), інструментального ансамблю “Тоніка” (кер. В. Тимчишина), народного вокального ансамблю “Світанок” (кер. Дж. Кондратюк), культорганізаторки Софії Кушнір. Команди переглянули кілька тематичних відео про Волинь і життєвий шлях Олени Пчілки, а також відеокліп від гуртка “Мистецтво слова” (кер. С. Кресак).








До зустрічі у фіналі конкурсу “Ми – волиняни!”
Сценарій робочої групи конкурсу у складі Катерини Яремчук, Олени Труш, Олександри Копитко, Софії Кушнір
Ведучі – Валерія Блащук, Тетяна Шворак
Звукорежисер – Руслан Генсецький
Освітлювач сцени – Богдан Кушнір
Машиніст сцени – Ярослав Кушнір
Відеомонтаж, презентація – Софії Кушнір
Озвучення відео про Волинь – Миколи Кравчука
Оператор мультимедіа – Олег Матвійчук
Текст і фото – Марії Пилипчук
