Як вчителька математики на заміні змінила життя учня. Конкурсний твір юного журналіста Романа Миронюка

Публікуємо твір на тему “Моя історія” вихованця гуртка “Юний журналіст” Романа Миронюка. Ця творча робота принесла йому перемогу на Всеукраїнському конкурсі “Я – журналіст!” (Київ) – він став лауреатом ІІ ступеня в номінації “Стаття”. Роман розповідає про Галину Падалко, яка під час заміни вчительки математики в 5-му класі запалила в ньому цікавість до журналістики.

Життя змінює урок математики і… любов
«Декілька місяців я була вчителькою на заміні у школі. Я вчила п’ятикласників математики, а вони не залишили мені жодного шансу не закохатись у них повністю. Я пам’ятаю кожен урок, кожну посмішку, кожне зізнання мені у коханні на розписаній перед уроком дошці, кожне: “А, тепер зрозумів!”…». Цей жовтневий пост у фейсбуці, написаний у День вчителя, належить дуже незвичайній вчительці – відомій луцькій медійниці Галині Падалко. І писала вона про наш клас. І про мене теж.

Галина Падалко з учнями

Я досі пам’ятаю момент, коли вона зайшла до нас у клас, а я сидів за партою і дописував домашнє завдання з ГДЗ (є такі помічні книжечки для школярів, еге ж?), адже не тямив у математиці нічого. Минули кілька хвилин уроку, Галина розповіла про те, ким і де працює, і наш урок розпочався… І сталося диво! Я потрошки почав петрати у математиці! За декілька уроків я зрозумів складні для мене теми і донині пам’ятаю, приміром, як додавати дроби.

Листівки улюбленій вчительці

На цьому справжні дива для нас не закінчилися. Ішов черговий урок математики і пролунали слова нової вчительки: «Напишіть контрольну на відмінно, і тоді ми підемо на телеканал». Це я сприйняв для себе як виклик, адже мені було дуже цікаво побачити роботу каналу, та й взагалі, як там все відбувається. Я наполегливо почав вивчати усі теми та готуватися до дня Х. Напевно, це дотепер залишилося моїм найбільшим хвилюванням, бо я досі ні перед чим так не переживаю, як перед тією контрольною.
Наступного дня вчителька принесла перевірені роботи, і я почув своє перше та омріяне «12» з математики. І того ж вечора ми поїхали на телеканал, де працювала Галина ведучою політичного шоу. Це було незабутньо! Нам показали всю телевізійну «кухню»: як це все працює, знімається, озвучується, монтується і транслюється… Ми спілкувалися зі справжніми телевізійниками, а вони ділилися з нами секретами і фішками.

Вперше на телеканалі з Галиною Падалко

І саме після цього дня я остаточно вирішив стати журналістом, бо зрозумів що це – моє покликання. Ні на мить мене не покидала думка про створення своєї програми: я уявляв, як я буду продумувати сюжети, шукати героїв, знімати і монтувати різноманітні ролики, які потім будуть дивитися багато глядачів. Я мріяв про те, що мої програми будуть цікавими, яскравими і потрібними людям. Що комусь мій відеосюжет допоможе відстояти справедливість, а іншому герою – здійснити власний задум, наприклад, започаткувати гарну справу чи розповісти про творчий проєкт…
І ось моя мрія почала реально здійснюватися. Вже другий рік я займаюся в гуртку «Юний журналіст», де ми знімаємо цікаві сюжети, беремо участь у прямих етерах на луцьких телеканалах, пробуємо свої сили як кореспонденти онлайн-видань, робимо медійні проєкти, знайомимося з професіоналами. Коли я цим займаюся, то відчуваю легкість і радість, бо в мене все добре вдається. Бо це – справді моє!

Тому вдячно повертаюся в думках до того прекрасного часу, коли вчителька математики на заміні у п’ятому класі так вплинула на мої плани на життя. Зараз я навчаюся в 9-му класі, і в нас досі збереглися теплі стосунки. Добре, що фейсбук допомагає нам бути в курсі життєвих подій один одного. Галина постійно підтримує мене коментарями під моїми відео та проєктами, допомагає у вивченні журналістики. Мені цікавий її блог як юному журналісту, я регулярно дивлюся прямі етери з телеведучою Галиною Падалко і продовжую в неї вчитися. Ось така моя історія, яка дала початок новим гарним історіям в моєму житті на шляху до заповітної мрії – стати журналістом.

П’ятикласник Роман Миронюк з Галиною Падалко
Роман отримує диплом Всеукраїнського конкурсу “Я – журналіст!”

Залиш коментар