“Новий етап в моєму житті”, – юна журналістка ПУМу стала наймолодшою учасницею Літньої школи журналістики в Луцьку

В редакції мережі CID Media Group 16-18 липня відбулася VII Літня школа журналістики, участь в якій взяла вихованка гуртка “Юний журналіст” Палацу учнівської молоді Вікторія Белогур. І стала наймолодшою учасницею за всю історію школи!

Безпека журналістів і лайфхаки персонального брендування в соцмережах, правила репортажу та інтерв’ю, написання новин та нічна робота на новинному конвеєрі, фактчекінг і таймменеджмент – і це не повний перелік тем, які презентували спікери-професіонали. Програма інтенсиву була дуже насиченою! Окрім тематичних презентацій, спікери пропонували учасникам практичні завдання і заохочували до обговорення проблем.

“Школярі” літнього інтенсиву проводили час не лише у комфортній редакції, а й взяли участь в проєкті “Волинська експедиція” від сайту Район.Історія і поїхали на екскурсію до руїн маєтку відомої літераторки, феміністки Габріелі Запольської у Прилуцьку. Там початківці в журналістиці працювали з диктофонами і збирали інформацію для майбутніх репортажів. До слова, долучитися до експедицій історичного онлайн-видання може кожен, хто цікавиться минувшиною нашого краю.

Протягом інтенсиву панувала дружня атмосфера: учасників пригощали смаколиками під час кава-брейків, всі спілкувалися між собою, влаштовували фотосесії зі спікерами.

Коли Вікторія Белогур отримала сертифікат учасника Літньої школи журналістики, то дала імпровізоване інтерв’ю про свої враження: “Літна школа журналістики — це новий етап в моєму житті. Це внесок у себе та свій розвиток як професіонала. Бажаю кожному журналісту-новачку і звичайній людині, яка цікавиться журналістикою, пройти це навчання. Ці знання, ці емоції ви ніде не отримаєте. Ви познайомитеся з відомими людьми, редакторами, простими журналістами та заведете корисні зв’язки. Школа журналістики – це неймовірне, що повинне статися з кожною людиною, яка хоча б трішки зацікавлена в цій сфері”.
Що найбільше запам’яталося юній журналістці? “Найбільше мені сподобалась Олена Кузьмич. Її жарти, її харизма, спосіб життя та характер імпонує моєму. Вона надихає. Олена – приклад того, як можна бути мамою, дружиною, редактором нічної стрічки одночасно. І це захоплює!”, – відповіла Віка.
А яка тема захопила найбільше? “Всі теми були цікаві. Добре, що деякі лекції поєднали діалог і навчання. З кожної лекції я винесла щось для себе. Теми “Тайменеджмент для журналіста” Віталія Голубєва і «Як писати новини» Олени Решотки мені сподобались найбільше”, – розповіла дівчинка.
Чи були для тебе реальні відкриття про професію під час Школи? “Відкриттям для мене стало те, що вночі новини теж виходять і “конвеєру новин” не має краю. Звісно це важко, але я думаю, на такому нічному «конвеєрі» повинен попрацювати кожен. Хоча б 1 ніч”.
Чудово попрацювала, Вікторіє! Ти – молодець!

Текст – керівниці гуртка “Юний журналіст” Марії Пилипчук
Фото авторки, з фейсбук-сторінки Школи практичної журналістики у Луцьку

Залиш коментар