“Знати сьогодні, щоб жити завтра”: захід для вихованців ПУМу до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

1 грудня в рамках Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом відбувається інформаційна кампанія, під час якої молоді нагадують способи запобігання “чуми ХХ століття”. Червона стрічка, запропонована у 1991 році художником Франком Муром, стала символом підтримки та надії на свідоме майбутнє без СНІДу. Для вихованців Палацу учнівської молоді працівники відділу організаційно-масової роботи Наталія Троцюк, Юлія Турич і Микола Кравчук провели захід “Знати сьогодні, щоб жити завтра”.

На початку зустрічі Юлія Турич поспілкувалася з школярами про те, що вони вже знають про ВІЛ і СНІД: які поняття стоять за цими абревіатурами, які головні способи інфікування ВІЛ, симптоми СНІДу та методи запобігання інфікуванню. У цікавій відео-вікторині школярі дізналися про історію відкриття небезпечного віруса та імена дослідників, а також головні факти, які повинен знати кожний про цю хворобу.

Протягом інтерактивної частини школярі розіграли тематичні сценки, в яких відтворили конкретні життєві ситуації: як безпечно зробити щеплення, чи варто робити тату використаними інструментами, чи відвідувати басейн або робити покупки в магазині, де є ВІЛ-інфіковані працівники тощо. Адже потрібно бути свідомим і знати, що ВІЛ не поширюється побутовим чи повітряно-крапельним шляхом. Ним неможливо заразитися під час спілкування чи плавання у басейні. Але реальний ризик існує, приміром, для дівчаток, які відвідують манікюрні салони. Вони повинні вимагати, щоб косметичні процедури проводилися виключно одноразовими інструментами.

Наприкінці заходу юні учасники заходу дружно підвели підсумки та отримали друковані пам’ятки з головною інформацією про запобігання СНІДу. На згадку підлітки та організатори зробили спільне фото.

Текст і фото – керівниці гуртка “Юний журналіст” Марії Пилипчук

Залиш коментар