“Єднаємо серця за Україну!” – педагоги і вихованці Палацу учнівської молоді долучилися до акції у День Соборності України. Фоторепортаж

У День Соборності України, 22 січня, сотні лучан зібралися на Театральному майдані для участі у патріотичній акції “Ланцюг єднання”. До урочистого заходу за ініціативою Луцької міської ради, молодіжних громад, громадських організацій та активістів долучилися педагоги і вихованці Палацу учнівської молоді Луцької міської ради.

Найчисленнішими учасниками “Ланцюга єднання” стала молодь міста – школярі, ліцеїсти, студенти разом зі своїми педагогами. Саме до них звернувся історик, краєзнавець і військовослужбовець Сергій Годлевський: «На центральному майдані в Луцьку проходять всі політичні, громадські і релігійні акції. Особливо тепло хочу привітати всіх школярів, які сьогодні прийшли, їхніх вчителів, батьків, які привели своїх дітей. Велика шана ліцеїстам, які прибули сьогодні, братам моїм військовим, які також своєю присутністю і мужністю прикрасили сьогоднішнє свято. Саме 22 січня 1919 року відбулася споконвічна мрія українського народу. Після довгих століть перебування в складі різних імперій об’єдналися дві республіки: УНР та ЗУНР, утворивши єдину державу. Це було величне свято, до якого ми йшли дуже багато років, втратили тисячі найкращих наших синів і доньок».

Над центральним майданом Луцька лунали звуки державного Гімну, віршу Володимира Сосюри “Любіть Україну!”, а також рядки з IV Універсалу Михайла Грушевського, в яких проголошувалась Незалежність України: ” “Однині Українська Народна Республіка стає самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу”.

Потім численна колона учасників понесли 200-метровий синьо-жовтий прапор вулицею Лесі Українки, скандуючи слова “Слава Україні!”, “Героям слава!”, “Україна понад усе!”.


“Ми не могли залишатися осторонь такої події, – сказав заступник директора ПУМу Олег Куцик, – Приємно бачити так багато молоді на “Ланцюгу єднання”, який символізує єдність української нації та готовність боронити свою Незалежність, як це було і вдалекому 1919 році, коли Михайло Грушевський оголосив IV Універсал, а згодом у 1990 році, коли перший живий “Ланцюг” засвідчив бажання народу відродити свою Незалежність”.
Методист Валентина Стаднік зауважила, що ця подія зараз особливо актуальна, коли на кордонах України брязчать зброєю російські війська: “Ми не просто єднаємо руки, а єднаємо наші серця з усім українським народом, бо ми – єдина сильна нація з власною мовою, унікальною історією, культурною спадщиною. Слава Україні!”.

Текст, фото і відео – методистки інформаційної служби, керівниці гуртка “Юний журналіст” ПУМу Марії Пилипчук


Залиш коментар