Юні журналісти побували на екскурсії у Волинському краєзнавчому музеї: слухали про природу, знімкували і досліджували

Для вихованців гуртка “Юний журналіст” Палацу учнівської молоді вже стали звичними відвідини Волинського краєзнавчого музею, який пропонує молоді сучасні формати презентації історичних знань про наш рідний край. Це і динамічні квести, тематичні кіноперегляди, майстер-класи з реконструкції та інше.
Нещодавно гуртківців запросили на нову екскурсію-дослідження, яку провела співробітниця музею Тамара Андрейчук.

У розповіді музейниці звучали не лише факти про багату флору і фауну Волині, а й людські історії та перекази, часом навіть несподівані факти-загадки, які викликали емоції і численні питання в юних екскурсантів.

Підліткам запропонували зробити власне дослідження за інформацією, яку вони почули в залах природничого відділу.

Ось один із описів експонату Волинського краєзнавчого музею
#явмузеї
Опис експоната Волинський Краєзнавчий музей:
Цей експонат асоціюється в моїй уяві з небезпекою… Дуже серйозною небезпекою. Страх зустріти його у нашому волинському лісі завжди відчувається всередині неприємним холодком…Український письменник-гуморист Остап Вишня теж розповідає про нього серйозно і навіть наводить молитву, з якою його зустрічали мисливці:Ви зорі-зірниці,Ніч темна-темниця,Замикаєш ти церкви і хатиЩе й царські палати.Замкни звіру вуха й очі,Щоб я підійшов і не промахнувся…А ось так письменник описує характер цього “експоната”: Найстрашніший дикий кабан — “одинець”, — це запеклий кнур-індивідуаліст, старий досвідчений кнуряка, що прибивається до табуна тільки тоді, коли свині весілля справляють.Він тоді своїми страшними іклами розганяє кнурців-парубків, усі його рушниками перев’язують, він сидить, хрокає й чавкає, як колись пан поміщик на весіллі у своїх кріпаків, і йому, як і колишньому кнурові-поміщикові, належить право “першої ночі”.Дикі кнури-одинці, що звуться ще за свої величезні страшні ікла — сікачами, вигодовуються на справжнє страховидло, сильне та люте.

Текст і фото – керівниці гуртка “Юний журналіст” Марії Пилипчук

Залиш коментар