Серед учасників всеукраїнського #ЗосяФорум – представники гуртка “Юний журналіст” луцького ПУМу

Попри складні умови російсько-української війни, триває насичена дистанційна робота з юними медійниками України: відбуваються національні конкурси, зустрічі з професіоналами, представницькі форуми. Одним з таких став #ЗосяФорум в рамках 29-го Міжнародного фестивалю молодіжної демократії та мас-медіа «Золота осінь Славутича – 2022», в якому взяли участь онлайн юна журналістка Юлія Рак і керівниця гуртка Марія Пилипчук.

Програма форуму, який проходив у форматі мітап (онлайн-виступів спікерів, питань – відповідей), відобразила коло проблем і викликів нашого інформаційного сьогодення, завдань, які вже вирішують українські медійники. Спікерами стали відомі особистості з сфери медіа, культури, блогерства, волонтерства та безпеки. 

“Слухала Данила Філоненка і його виступ про інформаційну війну. Переконалась, що це основна стратегія росії. Вони використовують й інформацію, і фейки аби зомбувати та маніпулювати. Що, на жаль, їм часто вдається. Ми ж мусимо цьому протистояти: перевіряти факти, фільтрувати новини і не вестися на провокації.
Нашою основою інфо-війни має бути правда, поширення інформації про те, що відбувається в Україні, з нашими людьми. Це допоможе привернути увагу світу до цього акту агресії з боку окупанта, і заручитись допомогою інших країн”, – поділилася враженнями про форум Юлія Рак.

“Мені особливо запам’яталася відповідь Ольги Василевської-Смаглюк на питання про те, скільки часу може зайняти відбудова України після Перемоги, враховуючи той факт, що війна триває і можливі ще дуже значні руйнування. На це піде не менше 25 років, відповіла спікерка. Ось це завдання, яке стоятиме перед нашим молодим поколінням”, – розповіла Марія Пилипчук.

Спільно – вихованка Юлія Рак, керівниця Марія Пилипчук (гурток “Юний журналіст”)

Залиш коментар