Гуру і майже гуру: як юні журналісти провели Глобальний тиждень медіаграмотності

Протягом Глобального тижня медіа та інформаційної грамотності, який тривав 24-30 жовтня, вихованці гуртка “Юний журналіст” долучилися до кількох офлайн і онлайн-подій. І значно просунулися в знаннях і вміннях з інформаційної гігієни.

Стартував Тиждень заняттям в гуртку на тему “Друковані й електронні ЗМІ. Нішеві видання”. Особливо запам’яталися школярам розповіді про журналістську діяльність екс-прем’єра Великої Британії Бориса Джонсона і всесвітньо відомого письменника, автора анти-утопії “1984” Джорджа Орвелла. Юні журналісти також досліджували власні “медіараціони” – яку інформацію вони споживають щодня і де її продукують.

Важливою частиною навчання стали “Білі джерела” – список українських ЗМІ, які працюють з дотриманням журналістських стандартів, відповідально й прозоро. Саме там варто читати щоденні новини вдумливому споживачу.

27 жовтня охочі долучилися до національного тесту з медіаграмотності проєкту “Фільтр”. Результатами поділилися в телеграм-каналі й фб-групі гуртка. “Гуру медіаграмотності” і “Майже гуру медіаграмотності” – чудові результати тесту показали Юлія Рак, Андрій Вінцюк, Орест Міщук і керівниця гуртка Марія Пилипчук. Ми – молодці!

Ще однією захопливою і цікавою подією стала онлайн-гра “Подумай двічі. Платформа критичного мислення” від освітньої платформи EdEra. Навчання в ній триває у зручному для кожного гравця темпі та відповідно до його/її досвіду. Взяти участь в цій грі можна в будь-який час.

А завершився Тиждень медіаграмотності екскурсією до редакції Центру журналістських розслідувань “Сила правди”. Протягом зустрічі обговорили багато цікавих питань і тем про локальний інфопростір, достовірності інформації в місцевих ЗМІ, а також про будні розслідувачів. А головне – познайомилися особисто з цікавими особистостями і професіоналами Юрієм Горбачем, Валентиною Куць, Оксаною Петрук і Костянтином Яворським.

Попереду в юних журналістів – нові теми у знайомстві з професією, зустрічі, події. Навчаючись, прокачуємо свою медіаграмотність!

Керівниця гуртка “Юний журналіст” Марія Пилипчук

Залиш коментар