“Розмовляти українською – переможно!” – пізнавальна гра для вихованців ПУМу до Дня писемності

Напередодні Дня української писемності та мови в Палаці учнівської молоді Луцької міської ради відбулася пізнавальна гра “Розмовляй українською!”. Організували захід вихованці гуртка “Ми – лучани” під керівництвом Ольги Ярош і запросили школярів, які відвідують гуртки гуманітарного напряму: “Дитячо-юнацька телестудія” (кер. Ольга Шкідина), “Юний журналіст” (кер. Марія Пилипчук) і “Мистецтво слова” (кер. Анна Климовець).

Свято розпочали юні декламатори гуртка “Мистецтво слова” поезією про рідну мову. Завдяки “кольоровому” жеребкуванню школярі розділилися на команди і почали знайомитися один з одним. Разом придумали назви кожній команді: “Вареники”, “Червоний борщ”, “Українське сало” і “Калина”.

А після короткої розминки “Бабусина скриня”, під час якої школярі креативно розгадували значення архаїзмів, почалася основна гра на знання граматики, слововживання, синонімів, омонімів, фразеології рідної мови.

Ведуча пізнавальної гри Ольга Ярош запропонувала гравцям цікаві, навіть несподівані мовні загадки. Наприклад, як в українській мові називається партнер балерини або людина, яка займається паркуром? Якого роду слова “поні”, ООН і ПУМ? А як правильно називається офіційна валюта в Україні – гривня чи гривна?
Отож, усім юним “мовознавцям” було над чим помізкувати! Пошуки правильних варіантів проходили в гарячих обговореннях усіх чотирьох команд.

Тому шанованому журі у складі художнього керівника ПУМу Тетяна Панасюк і бібліотекарки Олени Труш було приємно оголосити, що у пізнанні української мови усі учасники гри стали переможцями. Тетяна Іванівна звернулася до дітей з побажанням вивчати, шанувати, розмовляти рідною мовою – адже для української нації мова стала щитом у боротьбі за Незалежність з підступним ворогом. Олена Вікторівна анонсувала цікавинки підліткової літератури і запросила гуртківців до книгозбірні Палацу за новими захопливими історіями.
У фіналі гри народилося патріотичне гасло “Розмовляти українською – це переможно!”.

Фото, відео – керівниці гуртка “Дитячо-юнацька телестудія” Ольги Шкідини
Текст – керівниці гуртка “Юний журналіст” Марії Пилипчук

Залиш коментар