«У творчій єдності разом до перемоги!»: колектив народного танцю «Радість» луцького ПУМу показав патріотичний благодійний концерт. Фоторепортаж

Видовищним патріотичним концертом знаний в Україні та Європі народний ансамбль народного танцю «Радість» луцького Палацу учнівської молоді зібрав кошти на потреби 14-ої окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого. Благодійний захід з насиченою 2-годинною концертною програмою відбувся 3 і 4 лютого в актовій залі закладу.

Благодійний концерт «У творчій єдності разом до перемоги!» почався у заповненій вщент глядацькій залі словами вдячності воїнам ЗСУ за можливість дітям, молоді навчатися, займатися мистецтвом і творчо розвиватися. Глядачами стали батьки артистів і запрошені гості, серед яких була й заступниця міського голови Ірина Чебелюк.

Юні танцюристи, вокалісти, музиканти, декламатори та їхні педагоги запросили у світ мистецтва, в якому танець, пісня, спів і поезія стали їхнім вкладом у підтримку української армії, в майбутню перемогу. За їхніми виступами на сцені Палацу стоїть велика праця педагогів, турбота батьків, адже артисти готувалися до концерту в усіх форматах нашого бентежного часу – за відеоуроками онлайн, у світлі ліхтарів під час відключень електрики, в укритті, поки тривали повітряні тривоги.
«Цьогоріч в колективі займаються 360 дітей віком від 6 до 17 років. На жаль, частина наших артистів виїхали за кордон. Традиційно протягом року ми даємо кілька концертів, до яких залучаємо всіх дітей, включно з дебютантами. Цей благодійний концерт – перший за 2 роки в стінах Палацу із-за умов з карантином, а тепер – з війною. Зараз наша праця винагороджується оплесками, які супроводжують кожен виступ!», – розповіла про концерт педагог-хореограф заслужений працівник культури України Галина Соколова.

Запальний український темперамент, унікальний регіональний колорит різних куточків нашої мультикультурної країни, мудрість народних традицій продемонстрували хореографічні композиції народного художнього колективу «Радість»: «Волинський край», «Радуйся, Земле!», «Карпати», «Буковинські візерунки», «Косарі», «Гуцулка», «Повзунець», «Полька-волинянка, «На ярмарок з музиками», «Свято в Луцьку» та інші.
«Цікавість до українських народних танців в молоді, а відповідно й до нашого колективу, завжди була високою, а в наш час – особливо! Основу нашого репертуару складають українські народні танці, а також танці різних народів і сучасні хореографічні композиції», – прокоментував балетмейстер, заслужений працівник освіти України Віктор Шугалов.

Наступного року славетний колектив відзначить 70-річчя. В його історії – сотні перемог на різноманітних престижних національних і міжнародних конкурсах, а географія творчих турів охоплює багато країн Європи. 2 роки тому художнім керівником став Ярослав Смирнов, який сам є вихованцем ансамблю: «У наших планах на майбутнє – підтримувати високий статус колективу, який роками спільно напрацювали педагоги «Радості». Звичайно, ми бачимо наш ансамбль процвітаючим. Будемо розвиватися, робити нові постановки для дітей, застосовувати сучасні форми роботи з юними артистами».
Поряд з ними працюють досвідчені та молоді колеги: педагоги-хореографи відмінник освіти України Ніна Сторожик, Марина Клімішина, Дар’я Степанюк, Анастасія Сторожик, Олексій Лець, кандидат мистецтвознавства Ігор Степанюк, Леся Кіпря, Максим Мігна. В колективі також трудяться акомпаніатори: Євгенія Нікішина, Ірина Кутова, Ірина Рощина, Вікторія Пархоменко, Василь Біщук, Маргарита Самойленко, Василь Стецюк.

Під час концертів також працювала благодійна виставка відділу декоративно-ужиткової творчості та образотворчого мистецтва Палацу. Гості події придбали витвори, які передали маленькі майстри, а також донатили у спеціальну скриньку.

Коштом проданих квитків організаторам вже вдалося зібрати 75 тис. гривень. Збір коштів триває. Всі вони будуть передані на потреби наших захисників 14-ої окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого.

В концерті також взяли участь вихованці зразкового вокально-хорового колективу “Перлинка” (кер. Наталія Троцюк), народного оркестру народних інструментів “Дивограй” (кер. С. Нікітін), народного ансамблю спортивног танцю “Троянда” (кер. О. Кравчук), гуртка “Мистецтво слова” (кер. А. Климовець)
Сценарій концерту – художнього керівника ПУМу Тетяни Панасюк
Фото події – Романа Баранчука, Марії Пилипчук
Текст – керівниці гуртка “Юний журналіст” Марії Пилипчук

1 comment

  • Людмила
    / Відповіcти

    Разом до Перемоги! Дякую за титанічну працю ,всім працівникам закладу.Колорит українського танцю має бути пріоритетним у вихованні .

Залиш коментар