“Я впораюсь! Я – зірка сцени!” – як опанувати себе перед публічним виступом

Трусяться коліна, пітніють долоні, збивається дихання, а в голові пульсує думка: “Аби не забути слова на сцені”… Знайомі відчуття? Хвилюєшся перед виступом? І це – нормально!

Саме так підбадьорили юних імпровізаторів і журналістів майстри сцени – ведуча концертів у Палаці учнівської молоді Юлія Турич і актор Волинського обласного драматичного театру Микола Семенюк під час майстер-класу “Як подолати хвилювання перед публічним виступом?”

А я отримала завдання уважно записати усі їхні секрети для вас! Ось вони:
1. Репетирувати свій текст до ідеального результату і віддавати себе на повну.
2. Пам’ятати, що ти виступаєш насамперед для себе.
3. Отримувати задоволення!
4. Якщо ти зробив помилку, це не страшно, адже ти людина. Постарайся викрутитися, використовуючи інші слова.
5. Робити дихальні вправи, які дуже допомагають заспокоїтися.
6. Напружувати м’язи тіла і розслабляти їх у вправі “Електрошок”.
7. Зайнятися медитацією “Берег моря”: сісти, заплющити очі, уявити морське узбережжя, корабель вдалині, завантажити своє хвилювання у ящики на цей корабель і…. потопити його!
8. Якщо тебе раптом просять прочитати вірш чи заспівати пісню, то мати “рояль у кущах” – тобто вже підготовлений зазделегідь сценічний номер.
9. Спробувати себе у різних ролях в театральних інсценівках!

Потім ми грали в “Крокодил”, загадували предмети, людей і професії. Я загадала відомого художника Вінсента ван Гога. Також ми ставили імпровізовану сценку “Черга в супермаркеті”. В мене була роль касира. Гуртківці спробували себе у ролі менеджера, дівчини, яка поспішає, інста-блогерки, охоронця, бабусі, мами з дитиною та інших.

Я зрозуміла, що із хвилюванням можна справитися, а Юлія і Микола навчили нас це робити весело. Дякуємо їм за цю зустріч! І хочеться бачитися з ними частіше.

Фото – вихованок гуртка “Юний журналіст” Анни Доренко, Анни Щербик
Відео – керівниці гуртка “Юний журналіст” Марії Пилипчук
Текст – вихованки гуртка “Юний журналіст” Аліни Касперської

Залиш коментар