На репетиції Народного вокального ансамблю «Світанок»: юні таланти, творча праця та “Український рок-н-ролл”!

Керівник Народного колективу вокального ансамблю «Світанок» Ніна Марценюк на мою пропозицію про інтерв’ю для серії  «Закулісся професії» відповіла: «А ви приходьте на нашу репетицію!». Ось так ми познайомилися з юними вихованками «Світанку», і наша розмова охопила багато важливих у творчому житті ансамблю тем –  про історію створення і досягнень, переможні подорожі Україною і Європою, актуальні онлайн-проєкти і плани на майбутнє.

Знайомимося з вокалістками «Світанку»
Вокальний колектив Палацу учнівської молоді має у своєму складі молодшу і старшу групи. Того дня на занятті пощастило поспілкуватися зі старшими вокалістками однієї з груп. Деякі дівчатка мають вже солідний для їхнього віку «стаж» занять у «Світанку» – від 2 до 10 років. Коло їхніх захоплень та інтересів вражає! Окрім співу, це математика, психологія, спорт, віршування, танці, гра на музичних інструментах, кулінарія і навіть президенство у рідній школі! Ніна Андріївна розповідає: «В кожної дівчинки є своя особливість, кожна талановита! Я дякую Богу за те, що вони прийшли до мене в колектив. Я маю честь навчати їх справі, яку я знаю». Про характери і сильні сторони, обдарування і хобі, сімейні історії і плани на майбутнє – педагог знає найсуттєвіше про кожну вихованку, плекає все найкраще в їхніх особистостях.

Чи планують усі вони в майбутньому стати співачками? З цим наразі вже визначилася Соломія Ніколайчук, готується до вступу в столичний вуз, тому і займається додатково вокалом з Ніною Андріївною. Інші дівчатка – у пошуку себе… Педагог з гордістю розповідає про успіхи Аміни Збірі, Ангеліни Соколової, Софії Дорош, Юлії Уліцької, Владилени Матвійчук, Ольги Денисюк, Христини Кушнір та інших. Вони пробують свої сили у якості ведучих, виступають сольно і в дуетах, опановують різні музичні стилі – словом, отримують міцний фундамент для подальшого творчого зростання.

«Світанок» – від слова «світло»!
Ніна Андріївна пригадала непрості роки початку 2000-их, коли Іван Адамович Тильчик, тодішній директор закладу, запросив її повернутися на роботу, і на базі музичної студії був створений ансамбль. Не один день учасники тоді думали над назвою – хотілося, щоб вона «лягала на серце» і надихала. Ось таки і виник задум про «Світанок» як про світлий початок яскравого сонячного дня. Не лише співу тут навчаються юні таланти, а й спілкуванню, поведінці в соціумі, співтворчості. Тому і назва оптимістична, радісна. Започаткований у 2002 році ансамбль став зразковим у 2008 році (підтвердивши це звання у 2013 році), а в 2018 році «Світанку» присвоєно звання «Народний художній колектив». За 19 років існування ансамблю його вихованцями стало чимало талановитих людей – Ніна Андріївна пам’ятає і пишається кожним із них!
Кожна пісня репертуару – улюблена і особлива
На моє прохання назвати улюблену пісню, дівчата почали згадувати «Розквітай, Україно!», «Україна – це світло», «Моє місто», «Червона рута», «Вінок», «Зозулина колискова», «Український рок-н-ролл», «Аве Марія»… І підсумували, що кожна з них є улюбленою. Ніна Андріївна вдумливо формує репертуар, аби він приваблював і вокалісток, і аудиторію змістовністю, мелодійністю, різноманіттям, оригінальністю. Порадницею і помічницею в усіх починаннях колективу є Вікторія Пархоменко – концертмейстер ансамблю, професіонал своєї справи.

Чимало пісень у репертуарі «Світанку» є ексклюзивами авторства Світлани Вишинської (музика) і Тетяни Панасюк (слова) – педагогів ПУМу. Професійні фонограми забезпечували звукорежисери Костянтин Гребенко і Олександр Богдан, які свого часу працювали зі славетним ансамблем «Світязь» і знаменитим співаком Василем Зінкевичем. Сьогодні в створенні фонограм допомагає талановитий музикант Геннадій Гусенцев. З дівчатками працює хореограф Юлія Маліновська, а у постановці окремих виступів брали участь колеги-хореографи Артур Квашук, Марина Клімішина, Віктор Шугалов, Галина Соколова, Оксана Янюк, Олексій Лець. Наприклад, композиція «Червона рута» створена у співпраці з танцюристами Народного колективу ансамблю народного танцю «Радість».

Мандрівки, конкурси, перемоги…
На одній із фотографій ансамблю, які показує мені Ніна Андріївна, бачу щасливих дівчат, які тримають відзнаки переможців. Вони в дорожньому одязі, на Київському залізничному вокзалі. Як багато приємних вражень залишилося у них про минулі поїздки до Рівного, Львова, Одеси, Севастополя, Києва! «Світанку» аплодували глядачі у Бресті (Білорусь), Лодзі і Жешуві (Польща), Сонячному Березі (Болгарія). Зараз ці мандрівки згадуються з особливою ностальгією, але не існує кордонів для справжніх талантів.

Минулого року пісні «Розквітай, Україно!» (автор Андрій Ліпінський) аплодувало міжнародне журі в США – «Світанок» здобув ІІ місце у представницькому онлайн-заході International Carolina Art-Festival Talent Time серед численних учасників Європи, Азії та Північної Америки. Браво, «Світанок»!

«Я люблю «Світанок» тому, що…»
Розмова з дівчатками-вокалістками підійшла до особливого моменту, коли після розповідей про чудовий досвід праці та перемог, мандрівок і спілкування усі вони відчули велику вдячність. «Світанок» є для них творчим простором для самореалізації, де є мудрі наставники, повага і дружба ровесників, людське тепло і домашній затишок. Саме тут розвиваються і беруть старт їхні обдарування.

Вихованки ансамблю “Світанок” знову збираються на репетиції у затишному класі закладу. Їх там чекає керівник Ніна Андріївна і концертмейстер Вікторія Борисівна. Зараз вони працюють над запальним «Українським рок-н-роллом».
Попереду у “Світанка” ще багато праці, творчих знахідок і перемог!

Фото виступів – з архівів Ніни Марценюк, Дитячо-юнацької телестудії (керівник Ольга Шкідина)
Фото зустрічі, відео репетиції, текст – керівниці гуртка “Юний журналіст” Марії Пилипчук

Залиш коментар