Екопроєкт “Лялька-мотанка – іграшка та оберіг”

У наш час є дуже багато різних іграшок. Вони – сучасні, красиві та різнобарвні! Їх можна купити в  будь-якому магазині чи на ринку. Але особливу цінність має та іграшка, що створена власними руками!

       Педагоги відділу декоративно-ужиткової творчості  та образотворчого мистецтва Оксана Щебет і Валентина Батіна навчають своїх вихованців виготовляти власноруч різноманітні вироби, прищеплюючи  дітям любов та повагу до культури та звичаїв українського народу.

Лялька-мотанка є не лише традиційною іграшкою, якою бавились наші бабусі та прабабусі, вона – своєрідний оберіг, який створювали з позитивним настроєм та емоціями. Для виготовлення такої ляльки  використовували різноманітні клаптики тканин із власного старого одягу. Таким чином, намагаючись передати дитині  любов, турботу та свою позитивну енергетику. При роботі не використовували голку взагалі, усі деталі намотували, примотували та кріпили за допомогою нитки та тканини.

Керівник гуртка «Сучасна вишивка хрестиком»  Валентина Батіна та керівник гуртка «Умілі ручки» Оксана Щебет вирішили запропонувати своїм вихованцям спробувати власні сили у створенні  такої іграшки  та ще долучитись до цікавого екопроекту.

 Валентина Олексіївна підготувала для дітей розповідь з історії  виникнення народної ляльки, розповіла про традиційний одяг українців, про покрокові етапи виготовлення іграшки, а Оксана Петрівна наголосила на важливості вторинного використання тканини, аби не забруднювати довкілля, викинувши вживаний одяг на смітник.  Із вторинної сировини можна зробити прекрасні речі, які ще довго милуватимуть наше око.

В рамках екопроєкту «Лялька-мотанка – іграшка та оберіг»  для вихованців гуртків  «Умілі ручки» і «Сучасна вишивка хрестиком»  та  для інших учнів початкової ланки навчання у ЗЗСО #17 було проведено 4 майстер-класи із виготовлення такої іграшки. З гарним настроєм, позитивними емоціями та з чудовою лялечкою у руках діти поверталися додому .

Залиш коментар