Юні журналісти в бібліотеці ПУМу: новинки літератури, емодзі-ребус і думки про сучасну книгозбірню

“Журналіст – людина, яка багато читає, пише і розмовляє. Читання стоїть на першому місці. І якщо людина не любить читати, то нехай подумає, чи є їй місце в журналістиці”
український журналіст, медіатренер, автор книг для журналістів Віталій Голубєв

Саме ці слова Віталія Голубєва стали лейтмотивом зустрічі юних журналістів з бібліотекаркою Оленою Труш в книгозбірні Палацу учнівської молоді. Цікавість до читання, регулярне знайомство з класичними і сучасними творами літератури України і світу – сходинка до необхідної компетенції журналіста.
Які новини в бібліотеці? Олена Вікторівна розповіла, що готується до відзначення 300-річчя з дня народження українського філософа, мислителя Григорія Сковороди. Разом переглянули відео “Правила життя Григорія Скоровороди” за головними думками, висловленими в його творах, підтвердженими його справами.

Інтелектуальною цікавинкою зустрічі стало відгадування емодзі-ребусів за цитатами українського філософа – мова цих графічних символів стала звичною для покоління цифрового 21 сторіччя.

“Сьогоднішнім підліткам можна позаздрити – таке різноманіття цікавої, естетично оформленої літератури для молоді!”, – Олена Вікторівна ознайомила юних журналістів з новинками літератури, які можна взяти почитати в бібліотеці закладу. Частину з цих книжок дарують бібліотеці вихованці, коли з них “виростають”, а також під час традиційної акції дарування книжок.

Бібліотекарка запросила школярів стати абонентами книгозбірні і поділитися своїми ідеями про те, як зробити бібліотеку по-сучасному привабливою для читачів. Прозвучали різні думки.
По-перше, неможливо купити всі книжки, які хочеться почитати, тому краще взяти в бібліотеці.
По-друге, придбана книга може виявитися “на один раз” або не такою й цікавою, як очікувалося.
По-третє, книгозбірні вже є просторами спілкування, мистецьких експериментів, затишними куточками. Тому прийшли до висновку – при різноманітті форматів, саме книги залишаються головним “магнітом”, який притягує сюди закоханих у читання.

Фото і текст – керівниці гуртка “Юний журналіст” Марії Пилипчук

Залиш коментар