Обличчя професії: юні журналісти ПУМу зустрілися з розслідувачами “Сили правди”

З нагоди 5-річчя утворення Центру журналістських розслідувань “Сила правди”, вихованці та керівниця гуртка “Юний журналіст” Палацу учнівської молоді навідались до них у гості. Гуртківці побували в редакції видання, познайомилися з її працівниками й дізналися про особливості професії журналіста-розслідувача.

Редактор видання Юрій Горбач і журналісти Валентина Куць, Олена Петрук і Костянтин Яворський розповіли про свої свіжі розслідування та аналітичні статті. Також вони показали декілька власних інформаційних роликів. Встигли поговорити і про політику, і про написання статей, і про практику студентів факультету журналістики в редакції. Розмова зачепила й те, наскільки змінився вектор діяльності “Сили правди” під час війни, досвід розслідувачів у волонтерстві та їх роль у суспільстві сьогодні.

Юні журналісти поділилися своїми враженнями:

«Під час зустрічі з журналістами “Сили правди” мене особливо вразили розповіді про їх досвід спілкування з кримінальними авторитетами і погрозами від них. Та не дивлячись на це, журналісти продовжують боротися за правду і її таки добиваються — це  неабияк надихає на подібні вчинки!», — розповів Андрій Вінцюк.

Для Катерини Коваленко, яка долучилася до гуртка в цьому навчальному році, це стало новим досвідом: «Я була вперше в редакції онлайн-видання, тому для мене це щось нове. Це був цікавий досвід, найбільше запам’яталась порада одного журналіста з редакції, він сказав, що завжди потрібно мати електронну книжку для номерів, пояснюючи це тим, що будь-яка людина, незалежно від її статусу в роботі може стати у пригоді».

А також кілька слів від керівниці гуртка Марії Пилипчук: «Цей навчальний рік в гуртку почався темою “Обличчя професії” й акцентом на персоналіях, адже журналістика твориться конкретними людьми, правда утверджується чесними професіоналами. Впізнавати їх за обличчями та іменами, знати вклад кожного в розвиток України (це без перебільшень!), слідкувати за діяльністю, а також спілкуватися особисто, брати коментарі, вчитися у них – ось такі  пріоритети гуртка “ЮЖ” у наш неспокійний воєнний час. Окрім того, це зміцнення соціальних зв’язків з фахівцями під час дистанційного спілкування з подальшими планами співпраці, самореалізації. Не забуваймо і про власну публічність – і нашого гуртка, і кожного з нас! Тут спадають на думку слова Віталія Голубєва: “Мало бути хорошим журналістом. Треба бути хорошим журналістом, якого всі знають!”».

Такі зустрічі з представниками цієї відповідальної професії досить часті в гуртку “Юний журналіст”. Адже саме так налагоджуються особисті контакти, народжуються ідеї, а в перспективі – й можливості співпраці з луцькими виданнями.

Текст – вихованки гуртка “Юний журналіст” Юлії Рак
Фото – керівниці гуртка “Юний журналіст” Марії Пилипчук

Залиш коментар